top of page
  • Writer's pictureCikados

„Mados infekcijos“ penktadienio portretai

Penktadienį startavusi „Mados infekcija“ spalio 17 d. didina pagreitį. Šeštadienį iš Vilniaus geležinkelio stoties pajudės antrasis mados ekspresas. Ar žiūrovų vėl laukia netikėtumai ir dovanos, sužinos tik traukinio keleiviai.

Industrinė „Dūmų fabriko“ erdvė diktuoja savo toną: demokratiška atmosfera leidžia atsipalaiduoti ir parodyti tikrąjį veidą. Persistengti su makiažu ar persipuošti seniai nebemadinga, bet originalių personažų niekada nebus per daug. Tą patvirtins žiūrovai – ekscentriškam Alen Chicco ir twerk šokėjų pasirodymui traukinyje abejingų neliko! „Akį glosto matant stilingą ir atsipalaidavusią publiką, kuriai iš tiesų rūpi mada. Pasitaikė tokių, kurie „Mados infekcijoje“ buvo pirmą kartą ir veržiasi į šou šeštadienį. Kiek žinau, keletas bilietų dar yra“, – įspūdžiais dalijasi Sandra Straukaitė.


Šeštadienį laukia ne mažiau energingas šou. Savo kolekcijas rodys Morta Nakaitė, Norvegijoje studijuojanti Vaida Voraitė, konkurso „Injekcija“ nugalėtoja Lina Misėkaitė. Pernai lietuvius sužavėjusi latvė Laima Jurča šįkart pristatys kolekciją kartu su menininke Marta Veinberga, kurios paveikslai tapo drabužių grafinių motyvų pagrindu. Martos Veinbergos darbai sukurti iš visiems Baltijos šalių gyventojams (ir ne tik jiems) atpažįstamų dalykų – prekybos centruose, degalinėse ir greito apsipirkimo parduotuvėse dalijamų lipdukų. Sandra Straukaitė intriguoja rūbų – hibridų koncepcija, o festivalio finalas patikėtas specialiai iš Londono grįžusiam Saimonui Tarteniui, kuris pažadėjo nurauti fabriko stogą.


Užkulisių perfekcionistės


Nuo pat ryto užkulisiai verda – vizažo komandai tai tik pusiaukelė. „Mados infekcijos“ užkulisiuose 100 proc. grynuoliai: 100 modelių gražuolių, kurių makiažui naudojama išskirtinė, 100 proc. natūrali ir organiška „Inika Organic“ kosmetika. „Svarbiausia užduotis – įvykdyti dizainerio meninį užmanymą, bet modeliai – ne bandomieji triušiai, todėl itin svarbu, kokią kosmetiką naudojame. Ne visi pagalvoja, bet kosmetikos kokybė tiesiogiai proporcinga bendram vizažo vaizdui, o vėliau ir atvaizdo nuotraukoje įtaigai. Akis mato vienaip, bet fotografija užfiksuoja bet kokį broką“, pasakoja festivalio „Mados infekcija“ vizažo meistrė Eginta Radžiūnaitė.


Dizainerių vizažo stiliaus pasirinkimai kontrastingi – kuo natūralesnis įvaizdis arba meniški eksperimentai. Penktadienio pasirodymų metu dominavo švelnūs, natūralūs įvaizdžiai, atskleidžiantys tikrąjį modelių jaunystės grožį. Šeštadienio kolekcijose – jau kitokios nuotaikos: Saimono Tartenio modelių makiažui prireiks ne mažiau valandos. Rezultato laukia visi šou tęsiasi!


Kas pateks į kitų metų „Mados infekcijos lygą?


Sekmadienį ištikimiausių mados gerbėjų laukia jaunųjų mados talentų „Injekcija“ finalas. Nors madas visi pratę žiūrėti prietemoje, sekmadienį veiksmas vyks dienos šviesoje – unikali proga kitomis akimis pamatyti „Dūmų fabriko“ teritoriją ir podiumą, į kitus pažiūrėti ir save parodyti – renginys prasidės 14:00. Gerai išsimiegojus pusryčiauti namie neverta, Naujojoj Vilnioj lauks viliojanti sekmadienio trejybė: mada, maistas ir muzika. Įžangai – apetitą keliantis „TRICK TRUCK food magic“ brunch‘as, gomuriui – specialiai festivaliui pagal unikalią „Sakiškės Brewery“ receptūrą išvirtas gėrimas. Akių paganymui ir aptarimui – konkurso „Injekcija“ podiumas. Niekas nežino, kiek naujokų iš 14-os finalininkų peršoks į „Mados infekcijos“ lygą, bet pats komentuoti ir kritikuoti galėsi, jei savo akim pažiūrėsi!

Nuotraukų autoriai: Gustas Scinskas ir Aistis Rokas Vyšniauskas


Bilietus į spalio 17 d. vyksiančią „Mados infekciją“ platina „Paysera“ ČIA.

Bilietus į spalio 18 d. vyksiantį jaunųjų mados talentų konkurso „Injekcija“ finalą platina „Paysera“ ČIA.


Comments


bottom of page