top of page
  • Writer's pictureCikados

,,Titanikas“ | @ArtVilnius’20 | Stendas 5.15

Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų salių „Titanikas“ stende 5.15 dalyvauja menininkė Rūta Spelskytė.

,,Kaune, Tado Ivanausko muziejuje, antrame aukšte, yra darbo vieta – stalas, raudona lempa ir vaizdas per du aukštus į gyvūnų iškamšas. Atsisėdu. Mano protas pasidalina į judesio laukiantį ir matomą judesį neigiantį. Ilgas žirafos kaklas.

Spontaniškai užsirašau į taksidermijos pamokas pas amerikiečių meistrę, greičiausiai tik dėl to, kad perskaitau, kad dalį procesų atvežus žvėrį atlieka ne žmonės, o specialūs vabalai.

Dirbdama prie betoninio elniaragio užstrigau ties mintimi, kad tai nei elnias, nei vabalas. Perėjau į tarpines būsenas, neatpažintus kokonus, vikšrus, grybus, išsiskirstančius į dar takesnes formas – kvapus, pigmentus ar nuodus.

Iš tiesų, ekspozicija nulemta stebėjimo ir žavėjimosi, dažnai – nuostabos. O mano vaidmuo greičiau buvo priimti ateinančius ir supažindinti tarpusavyje“.

Rūta Spelskytė


Nuotraukų autorė: Rusnė Šimulynaitė


11-oji meno mugė „ArtVilnius’20“ vyks spalio 2-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Mugė lankytojų su iš anksto „Tiketa“ įsigytais elektroniniais bilietais lauks penktadienį nuo 14 iki 20 valandos, šeštadienį nuo 11.30 iki 19 valandos ir sekmadienį nuo 11.30 iki 18 valandos.Comments


bottom of page